Kujawskie Centrum Kultury oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i Ii stopnia im. Juliusza Zarębskiego zapraszają na Zaduszki Jazzowe, które odbędą się 30. października o godz. 18:30 w Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej w Inowrocławiu ul .Kilińskiego 16a.
Muzyczną gwiazdą tegorocznej edycji będzie Maciej Sikała grający w Kwartecie ASAF.
Maciej Sikała to saksofonista, kompozytor i wykładowca klasy saksofonu na kierunku jazzowym w Akademiach Muzycznych w Gdańsku i Bydgoszczy.
Nagrywał i koncertował z Lesterem Bowiem, Reggiem Workmanem, Dolphem Castelano, Milesem Griffithem, Davidem Liebmanem, Clarencem Seay, Ronniem Burragem, Billym Hartem, Joanne Brackeen, Kennym Wheelerem, Wojciechem Niedzielą, Arturem Dutkiewiczem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem i Leszkiem Możdżerem. W kwietniu 2004 roku wziął udział w trasie koncertowej amerykańskiego saksofonisty Billy Harpera. Koncertował w Niemczech, na Litwie, w Rosji, Mołdawii, Francji, Rumunii, Bułgarii i Macedonii.
Nagrał ponad 50 płyt w tym 6 autorskich, z których dwie były nominowane do nagrody „Fryderyki”.
W ankiecie „Jazz Top” magazynu Jazz Forum zajmuje obecnie (oraz w Iatach 1995-2005, 2010, 2012-2018) pierwsze miejsce w kategorii saksofonu tenorowego.
W koncercie wezmą również udział pedagodzy Wydziału Jazzowego PSM II stopnia ,którzy zaprezentują autorskie interpretacje standardów muzyki jazzowej.

Bilety w cenie 20 zł do nabycie w Kujawskim Centrum Kultury oraz Państwowej Szkole Muzycznej.

Patronat nad Koncertem Zaduszki Jazzowe objął Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza. Patronat medialny wydawnictwo Jazz Forum oraz Polskie Radio PiK.

Serdecznie zapraszamy!

Plakat Zaduszki jazzowe 2019