Szanowni Państwo

Państwowa Szkoła Muzyczna zaprasza na koncert ZADUSZKI JAZZOWE.

W tegorocznej edycji wezmą udział:

ROGÓŻ & JAZZ FRIENDS – projekt, który tworzą muzycy związani z Wydziałem Jazzowym Państwowej Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu oraz wykładowcy Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Zagrają utwory z płyty, która zawiera siedem autorskich aranżacji standardów jazzowych, które to standardy pojawiły się podczas poprzednich sześciu edycji Inowrocławskich Zaduszek Jazzowych. Pomysłodawcą pierwszej edycji Zaduszek w naszym mieście oraz ich kolejnych odsłon jest pedagog naszej Szkoły – inowrocławski saksofonista – Piotr Rogóż, który zaprosił do współpracy muzyków – ” przyjaciół jazzu” – stąd nazwa projektu.

Premierowy koncert odbędzie się podczas tegorocznej edycji Inowrocławskich Zaduszek Jazzowych, a każda osoba posiadająca bilet wstępu na to wydarzenie otrzyma w dniu koncertu płytę ROGÓŻ & JAZZ FRIENDS – ” MY WORLD”.

Gościem specjalnym będzie Wojciech Myrczek – wokalista który inspiracje czerpie ze swingowej tradycji, z wyczuciem wzbogacając ją o elementy nowoczesnych stylów i technik. W swoim śpiewie swobodnie posługuje się zarówno słowem jak i scatem.
Myrczek jest laureatem wielu polskich i zagranicznych nagród, takich jak I miejsca w ankietach Jazz Top 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 i 2020 miesięcznika Jazz Forum w kategorii Wokalista Roku, I miejsce i nagroda publiczności Shure Montreux Jazz Voice Competition w Szwajcarii (2013 r.), Grand Prix w międzynarodowym konkursie Jazz Voices na Litwie (2011 r.), nagroda dla Największej Indywidualności Konkursu Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa (2010 r.), I nagroda w konkursie Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2007 r.), Grand Prix Jazz Melomani w kategorii Nadzieja Melomanów (2014 r.).
Swoją muzykę prezentował na scenach światowych festiwali takich jak Montreux Jazz Festival, The Hague Jazz, Bielska Zadymka Jazzowa, Brisbane Jazz Festival, Kolory Polski, Jazz nad Odrą, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Sofia Jazz Peak Festival, Celje International Jazz Festival oraz w salach koncertowych NOSPR w Katowicach, Konserwatorium w Sankt Petersburgu, Filharmonia “Sinfonia Baltica“, Filharmonia Zabrzańska, Filharmonia Świętokrzyska, Instytut Fiński w Paryżu, Opus Jazz Club w Budapeszcie, Teatr Roma w Warszawie, Hudson Studios w Nowym Jorku i wielu innych.
Współpracował z Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Tomaszem Stańko, Henrykiem Miśkiewiczem, Anną Serafińską, Lorą Szafran.
W swoim dorobku posiada dwa albumy solowe: Wojciech Myrczek Quintet – We’ll Be Together Again (2010 r.) oraz Myrczek&Tomaszewski – Love Revisited (2014 r.).
Jest pedagogiem Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie (od 2018 r.) oraz Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (w latach 2012-2019). W roku 2020 uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych.

Wojciech Myrczek – video

Bilety w cenie 40 PLN do nabycie w Szkole Muzycznej.
Serdecznie zapraszamy!!!