Tradycją inowrocławskiej szkoły muzycznej stały się coroczne, organizowane przez sekcję instrumentów strunowych, Warsztaty Smyczkowe dla uczniów PSM I st. Warsztaty odbywają się od kilkunastu lat w ciekawych architektonicznie miejscach naszego regionu. Do tej pory w ramach Warsztatów uczniowie koncertowali m.in. w Europejskim Centrum Spotkań w Mogilnie, w Pałacu w Ostromecku, w Pałacu w Lubostroniu, w Pałacu w Turznie, w Klasztorze Franciszkańskim w Pakości, w Zamku Bierzgłowskim.
Tegoroczne Warsztaty odbyły się na Zamku w Golubiu Dobrzyniu w dniach 27-29 października 2019 r. W Warsztatach wzięło udział 35 uczniów ze szkół muzycznych z Inowrocławia, Włocławka, Radziejowa i Torunia. Uczestnicy – skrzypkowie, wiolonczeliści i kontrabasista, tworzyli orkiestrę smyczkową, która pracowała pod kierunkiem nauczycieli : pp.. Izabeli Duda, Elżbiety Bednarek, Aleksandry Rękas-Fabrowskiej, Grażyny Witkowskiej, Wandy Cioch, Wojciecha Okurowskiego. Oprócz zajęć muzycznych korzystaliśmy w plenerze z uroków złotej polskiej jesieni oraz obchodów Święta Hubertusa – patrona myśliwych, obserwując wyścigi konne, prezentacje strojów historycznych i zwiedzając zakątki golubskiego zamku. Pogoda nam dopisała!
Tradycyjnie już, na zakończenie Warsztatów zabrzmiał koncert w wykonaniu niepowtarzalnej orkiestry. W jej wykonaniu usłyszeliśmy m.in utwory Stanleya Fletchera. Przy wypełnionej po brzegi Sali Anny Wazównej i błyskach fleszy, zabrzmiał koncert podsumowujący muzyczny weekend. Nie obyło się bez bisów !

Zdjęcia