Recital Fortepianowy Miyako Arishimy – uczestniczki XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie, stypendystki rządu polskiego, stażystki artystycznej prof.Katarzyny Popowej Zydroń .
26 lutego 2018 r.
godz. 17.00
Sala Koncertowa im. Ireny Dubiskiej
ul. Kilińskiego 16 a

WSTĘP WOLNY

Program koncertu:
W.A. Mozart Adagio h-moll K. 540
L.V. Beethoven Sonata E-dur op. 109
F. Chopin Scherzo E-dur op. 54
J. Brahms Sonata fis-moll op. 2

Miyako Arishima urodziła się w Kumamoto, w Japonii. W 2010 roku ukończyła Toho Gakuen School of Music, w klasie prof. Keiko Takeuchi. W 2016 roku ukończyła studia z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej im. F.Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie prof. Katarzyny Popowej- Zydroń i dr Agaty Nowakowskiej-Gumieli. Od 2016 roku otrzymuje stypendium z Rządu Polskiego i obecnie jest stażystką artystyczną w klasie prof. Katarzyny Popowej- Zydroń w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Jest laureatką wielu konkursów muzycznych w Japonii. Zdobywała również nagrody na międzynarodowych konkursach Chopinowskich w Azji. W 2011 roku była finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie. W 2012 roku dostała wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym „Chopinowskie Interpretacje

Młodych” w Koninie. W 2013 roku zdobywała Krishima Music Festival Award na XXXIV Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Kirishima (Japonia). Jest laureatką V nagrody na X Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Darmstadt 2013 (Niemcy). W 2015 roku po uczestnictwie w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F.

Chopina w Warszawie otrzymała Nagrodę Specjalną Prezydenta Bydgoszczy.

Występowała z recitalami w Japonii, Polsce, Niemczech. Współpracowała z orkiestrami takimi jak Kyusyu Symfoniczna Orkiestra, Sendai Filharmoniczna Orkiestra, Kumamoto 
Symfoniczna Orkiestra, Krakowska Orkiestra Kameralna a także z Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej.

Od stycznia 2016 roku wchodzi w skład zespołu muzyki współczesnej Sort Hul Ensemble. W ramach współpracy z tym zespołem miała okazję wykonać kilka premier specjalnie dla niego napisanych utworów młodych kompozytorów muzyki współczesnej.