Lista laureatów

Lista Laureatów i wyróżnionych z grupy IV.

Lista utworów na koncert laureatów.

Lista Laureatów i wyróżnionych z grupy III.

Lista Laureatów i wyróżnionych z grupy I i grupy II

W dniach 13-14 kwietnia odbędzie się w Inowrocławiu Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny – Roztańczony Fortepian. Jest to już piąta edycja tego konkursu jednak po raz pierwszy ma on zasięg ogólnopolski. Organizatorami są Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu, a honorowy patronat sprawują Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Inowrocławia. Czterdziestu sześciu młodych pianistów przez dwa dni będzie współzawodniczyć wykonując bardzo ciekawe kompozycje, często o tanecznym charakterze. Ich prezentacje będzie oceniać znamienite Jury w składzie: prof. Katarzyna Popowa-Zydroń – przewodnicząca, prof. Andrzej Tatarski i dr hab. Małgorzata Furche-Jurczyk.
Przesłuchania konkursowe uczestników grupy pierwszej odbędą się w piątek 13 kwietnia w godzinach 9.45 – 11.45, grupy drugiej w godzinach 13.00 – 14.30, będą to uczniowie szkół muzycznych pierwszego stopnia. Zmagania starszych uczestników, uczniów szkół muzycznych drugiego stopnia będą w sobotę 14 kwietnia, grupy trzeciej w godzinach 9.00 – 13.15 i ostatniej czwartej grupy w godzinach 15.30 – 17.00.
Konkursowi towarzyszyć będą w piątek w godzinach 16.00 – 19.00 Warsztaty tańca barokowego prowadzone wybitną specjalistkę w tej dziedzinie – p. Romanę Agnel, połączane z pokazem tańca w strojach z epoki w wykonaniu Baletu Cracovia Danza.
Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i koncert laureatów planowane są na sobotę 14 kwietnia, na godzinę 20.00.
Wydarzenia te będą miały miejsce w Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej, w gmachu szkoły muzycznej przy ulicy J. Kilińskiego 16A. Uczestnicy będą prezentować swoje umiejętności na niedawno zakupionym przez szkołę fortepianie koncertowym firmy Steinway&Sons Model D-274.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych wyjątkowych wydarzeniach, gdyż wyremontowana Sala Koncertowa o doskonałych parametrach akustycznych, najwyższej klasy instrument oraz uzdolnieni młodzi pianiści z całego kraju gwarantują wysoką jakość przeżyć artystycznych.

 

Informujemy, że lista uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Roztańczony Fortepian została zamknięta.

Prezentacje konkursowe w każdej grupie wiekowej będą odbywać się w kolejności alfabetycznej począwszy od litery K

Serdecznie zapraszamy pianistów Szkół Muzycznych I i II stopnia do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym rekomendowanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Roztańczony Fortepian”, który odbędzie się 13-15 kwietnia 2018 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu.

Regulamin Konkursu

Karta Zgłoszenia

Harmonogram Konkursu

HARMONOGRAM PRÓB I WYSTĘPÓW

Lista laureatów i wyróżnionych
Lista laureatów z gr. III

Lista utworów na koncert laureatów

lista laureatów grupa IV

Lista Laureatów