W ramach 22 MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU NOVA MUZYKA I ARCHITEKTURA, który odbywa się w Toruniu , w dniu 5 września 2018 r. (środa) w Inowrocławiu, w Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej, ul. Kilińskiego 16 o godz. 18.00, odbędzie się koncert w wykonaniu amerykańskiego chóru.
Chór Concert Chorale pod kier. A . Jan Taylor to znakomity amerykański zespół od wielu lat działający przy Uniwersytecie Prairie View A&M w Teksasie. Specjalizuje się w rozpowszechnianiu rzadko w Polsce wykonywanego, a przecież fascynującego i przejmującego afro-amerykańskiego nurtu muzycznego jakim jest spirituals. Niezwykła energia chórzystów, niepowtarzalny kunszt i bogate brzmienie zaprowadziły ich na wiele ważnych scen nie tylko w stanach zjednoczonych, ale i poza granicami, zachwycali m.in.,. w Kolumbii czy w Polsce podczas prestiżowego festiwalu Wratislavia Cantans.
Każdy występ chóru to uczta duchowa na najwyższym poziomie, a dla słuchaczy polskich stanowi tym większą atrakcję, że bardzo rzadko podziwiać można w naszym kraju tylu artystów na jednej scenie o tak odmiennej od naszej wrażliwości muzycznej!.
Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.