Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Kujawskie Centrum Kultury  oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i Ii stopnia im. Juliusza Zarębskiego zapraszają na Zaduszki Jazzowe, które odbędą się 30. października o godz. 18:30  w Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej w Inowrocławiu ul .Kilińskiego 16a.

Muzyczną gwiazdą tegorocznej edycji będzie Maciej Sikała grający w Kwartecie ASAF.

Maciej Sikała to saksofonista, kompozytor i wykładowca klasy saksofonu na kierunku jazzowym w Akademiach Muzycznych w Gdańsku i Bydgoszczy.

Nagrywał i koncertował z Lesterem Bowiem, Reggiem Workmanem, Dolphem Castelano, Milesem Griffithem, Davidem Liebmanem, Clarencem Seay, Ronniem Burragem, Billym Hartem, Joanne Brackeen, Kennym Wheelerem, Wojciechem Niedzielą, Arturem Dutkiewiczem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem i Leszkiem Możdżerem. W kwietniu 2004 roku wziął udział w trasie koncertowej amerykańskiego saksofonisty Billy Harpera. Koncertował w Niemczech, na Litwie, w Rosji, Mołdawii, Francji, Rumunii, Bułgarii i Macedonii.

Nagrał ponad 50 płyt w tym 6 autorskich, z których dwie były nominowane do nagrody „Fryderyki”.

W ankiecie „Jazz Top” magazynu Jazz Forum zajmuje obecnie (oraz w Iatach 1995-2005, 2010, 2012-2018) pierwsze miejsce w kategorii saksofonu tenorowego.

W koncercie wezmą również udział pedagodzy Wydziału Jazzowego PSM II stopnia ,którzy zaprezentują autorskie  interpretacje  standardów muzyki jazzowej.

Bilety w cenie 20 zł do nabycie w Kujawskim Centrum Kultury  oraz Państwowej Szkole Muzycznej.

Patronat nad Koncertem  Zaduszki Jazzowe objął Prezydent  Miasta Inowrocławia  Ryszard Brejza. Patronat medialny wydawnictwo Jazz Forum oraz Polskie Radio PiK.

Serdecznie zapraszamy!