Szczegóły wydarzenia


Serdecznie zapraszamy na koncert GEOGRIA VASILEVA studenta Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

GEORGI VASILEV urodził się 2000 roku w Bułgarii. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat, a później ukończył Państwowej Szkole Muzycznej im. Ljubomira Pipkowa w Sofii w klasie fortepianu Dariny Kantardziewej. W latach 2017 – 2019 doskonalił swoje umiejętności u słynnego pianisty prof. Ludmila Angelova w New Bulgarian University. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasach fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń, przewodniczącej Jury Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie i dra Pawła Wakarecego.
Laureat wielu konkursów krajowych i międzynarodowych. Między innymi zdobywał laury m.in. w Sofii, Szumen i Dobriczu (Bułgaria).
Dawał recitale w ramach ważnych bułgarskich festiwali muzycznych, takich jak Sofia Music Weeks, Varna Summer czy Piano Extravaganza. Koncertował z orkiestrami, współpracując z takimi dyrygentami jak: Grigor Palikarov, Stanislav Ushev czy Ovidiu Balan. Brał udział w licznych kursach pianistycznych prowadzonych przez takich mistrzów, jak: Dmitry Bashkirov, Kevin Kenner, Alexis Golovin, Jan Bartos czy Bozhidar Noev.
Był kilkakrotnym stypendystą Ministerstwa Kultury Bułgarii, Fundacji Communitas i Fundacji im. św. Cyryla i Metodego (stypendium im. Lydii Kutevy, ufundowane przez prof. Pavlinę Dokovską).
W programie recitalu muzyka kompozytorów: Jan Sebastian Bach, Fryderyk Chopin, Maurycy Ravel.

 

 

Wstęp wolny.

 

PROGRAM