Tymoteusz Wójtewicz tegoroczny dyplomant z klasy kontrabasu Radosława Mantheya, to niezwykle utalentowany uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień na krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych. Między innymi: I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Altówkowo – Kontrabasowym w Gdańsku, II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu, I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowo- Kontrabasowym w Malborku, II miejsce na North International Competition w Sztokholmie.
Koncentrował z Orkiestrą Symfoniczną PRO ARTE pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza, muzyk orkiestry Adama Sztaby, który tak wyraził się o młodym artyście „Tymek w kilka dni przygotował ponad 20 skrajnie różnych stylistycznie partytur. Dowodem otwartości jest chociażby gra na gitarze basowej co w przypadku klasycznie wykształconych kontrabasistów zdarza niezwykle rzadko”.
Dowód uznania dla tego znakomitego artysty Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał stypendium, którego wręczenie będzie miało miejsce w Zamku Królewskim w Warszawie. Gratulacje dla talentu niezwykłej osobowości.