XXV Makroregionalny Konkurs Solfeżowy dla klas III OSM I stopnia i PSM I stopnia, 09.05.2019 r. Bydgoszcz

II miejsce

Julia Teluk kl. III c. 6

Uczniów do konkursu przygotowałap. Wanda Cioch .

 

V Konkurs Wiolonczelowo – Kontrabasowy, 15-16.04.2019 r. Kowalewo Pomorskie

GRUPA I
I miejsce
Wojciech Batkowski kontrabas kl. II c.6

GRUPA II
II miejsce
Antoni Róg kontrabas kl. IV c.6

III miejsce
Wojciech Stawoski kontrabas kl. IV c. 6

GRUPA VI

II miejsce

Tymoteusz Wójtewicz kontrabas kl. III c.6

Uczniów do konkursu przygotował p. Radosław Manthey.

 

IX Ogólnopolski Konkurs Kameralny,15-16.04.2019 r. Katowice

I miejsce
Duet fortepianowy w składzie:
Ramona Wiśniewska kl. I c. 6
Kaja Jędrasik kl. II c. 6

II i III MIEJSCA NIE PRZYZNANO!

Uczniów do konkursu przygotowała p. Małgorzata Rona.

 

XIII Chełmżyński Konkurs Gitarowy Szkół Muzycznych I stopnia,15.04.2019 r. Chełmża

II miejsce

Jan Kunke kl. VI c. 6

Ucznia do konkursu przygotował p. Piotr Kaźmierczak.

 

XIX Konkurs Młodej Blachy „Szansa na sukces”,15.04.2019 r. Gdynia

I miejsce  

Filip Lorek trąbka kl. III c.6

(naucz. p. M. Kortas)

III miejsce

Anna Górska róg  kl. II c.4

(naucz. p.  B. Świeczkowska)

Michał Weihs róg kl. III c. 4

(naucz. p. B. Świeczkowska)

 Jakub Bielik puzon kl. IV c.4

(naucz. p. C. Zienkowski)

IV miejsce

Cezary Miklas trąbka kl. IV c.6

(naucz. p. B. Świeczkowska)

Mateusz Zientalski trąbka kl. V  c.6

(naucz. p. B. Świeczkowska)

Mikołaj Mościcki trąbka kl. III c.6

(naucz. p. M. Kortas)

V miejsce

Tobiasz Zientalski róg kl. III c.6

(naucz. p. B. Świeczkowska)

Adam Maszudziński trąbka  kl. II c.6

(naucz. p. M. Kortas)

Adrian Chojnacki puzon kl. III c.4

(naucz. p. C. Zienkowski)

 

Wyróżnienie

Antoni Mika trąbka kl. II c. 6

(naucz. p. M. Kortas)

Maksymilian Groszewski trąbka kl. II c.6

(naucz. p. B. Świeczkowska)

Jakub Kasprzak waltornia kl. I c.4

(naucz. p. B. Świeczkowska)

Marcin Steppa puzon kl. II c.4
(naucz. p. C. Zienkowski)

 

Gratuluję Uczniom i Pedagogom!

 

X Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej dla Pianistów im. Janiny Garści, 9 – 10.04.2019 r. Lubliniec

WYRÓŻNIENIE
Marta Wasielak kl. II c.6

Martę do konkursu przygotowała p. Lidia Sochańska.

 

XXXIII Starogardzkie Spotkania Kameralne, 5.04.2019 r. Starogard Gdański

I miejsce ex aequo

Duet fortepianowy w składzie:
MAGDALENA CZECH kl. III c. 6
BARTOSZ DYNIA kl. III c. 6

Uczniów do konkursu przygotowała p. Małgorzata Rona.

 

Szkolny Konkurs Skrzypcowy „Skrzypcowa Miniatura”, 01.04.2019 r. Inowrocław

I miejsce ex aequo :
Alicja Kozik Kl. VI
(naucz. p. I. Duda, akomp. p. W Kawalec)
Jadwiga Simińska kl. VI
(naucz. p. G. Witkowska, akomp. p. A. Szamocka)

II miejsce ex aequo:
Thalia Emmerson kl. V
(naucz. p. M. Mikołajczak – Lutrzykowska, akomp. p. M. Siwak)
Mikołaj Jagodziński kl. VI
(naucz. p. M. Mikołajczak – Lutrzykowska, akomp. p. M. Siwak)

III miejsce ex aequo:
Jagoda Fabjańczyk kl. IV
(naucz. p. I. Duda, akomp. p. W. Kawalec)
Maria Fabrowska kl. V
(naucz. p. K. Wróbel- Krysztoforska, akomp. p. M. Kopczyński)
Natalia Łukiewska kl. IV
(naucz. p. K. Wróbel- Krysztoforska, akomp. p. M. Kopczyński)

Wyróżnienie:
Adam Bajerowski kl. IV
(naucz. p. E. Bednarek, akomp. p. W. Sobecka)

Gratuluję Uczniom i Pedagogom!

 

V Festiwal Pianistyczny im. Apolinarego Szeluty, 28 – 30.03.2019 r. Słupca
III miejsce
Mateusz Kruk Kl. II II st.

naucz. p. dr Witold Kawalec

WYRÓŻNIENIE
Eliza Zemełka kl. I c.6

naucz. p. Katarzyna Jaskrowska

Marta Wasielak kl. II c.6

naucz. p. Lidia Sochańska

Lena Tomczak kl. IV c.6

naucz. p. Maria Nowosad

 

Makroregionalny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Moniuszki, 26.03.2019 r. Grudziądz 

WYRÓŻNIENIE

Alicja Kozik kl. VI c.6
naucz. p. Karina Milińska – Kopczyńska

 

V Międzynarodowy Podkarpacki Pianistyczny Chopinowski Konkurs, 14 – 16.03.2019 r. Rzeszów        

Grupa II
WYRÓŻNIENIE

Amelia Jankowska kl. II c.6
naucz. p. Iwona Kuczyńska

 

II Konkurs Pianistyczny im. Kazimierza Serockiego, 09.03.2019 r. Solec Kujawski
Grupa II
III miejsce

Gaya Podogrodzka kl. IV c.6 naucz. p. L. Sochańska

Grupa I                                                                                                                                                                 WYRÓŻNIENIE

Marta Wasielak kl. II c.6 naucz. p. L. Sochańska
Eliza Zemełka kl. I c.6 naucz. p. K. Jaskrowska

 

VIII Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowy,  12.01.2019 r. Sochaczew

Kategoria IV
III miejsce

MICHAŁ BAZANOWSKI kl. II c.6

Michała przygotował p. Wojciech Okurowski,
akompaniował p. Witold Kawalec.

 

Uczniowie naszej szkoły otrzymali
BARDZO DOBRĄ OCENĘ  na Przesłuchaniach :
Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia Klas Fortepianu,  3 – 4 grudnia 2018 r. Gdynia
Wiktor Ptak kl. V
naucz. prof. W. Wojtal, p. M. Rona

Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia Instrumentów Dętych Drewnianych,  3-4 grudnia 2018 r. Włocławek
Martyna Kopacz kl. VI c.6
naucz. p. E. Lis, akomp. p. M. Siwak
Antonina Olejnik kl. VI c.6
naucz. p. K. Kuzimska, akomp. p.A.Drogowska
Dominik Zwolanowski kl. IV c.4
naucz. p. J. Błaszak, akomp. p.D.Jaskrowski

Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia Klas Skrzypiec i Altówki,  29-30 listopada 2018 r. Inowrocław
Jadwiga Simińska kl. VI c.6
naucz. p. G. Witkowska, akomp. p. A.Szamocka
Alicja Kozik kl. VI c.6
naucz. p. I. Duda, akomp. p.W. Kawalec

Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia Klas gitary i zespołów gitarowych, 27 – 28 listopada 2018 r. Toruń
Maria Kaźmierczak kl. IV c.4
Jan Kunke kl. VI c.6
Kacper Wasila kl. IV c.4
naucz. p. P. Kaźmierczak

Uczniom oraz Pedagogom
Gratuluję

 

XIV Ogólnopolski Konkurs Kameralistyki Fortepianowej, 6 – 8.12.2018 r. Toruń
Kategoria I

Duet w składzie:
MAGDALENA CZECH kl. III c.6
BARTOSZ DYNIA kl. III c.6
zajął
III miejsce

Kategoria III

Duet w składzie:
RAMONA WIŚNIEWSKA kl. I / II st.
KAJA JĘDRASIK kl. II / II st.
zajął
II miejsce

p. MAŁGORZATA RONA otrzymała DYPLOM UZNANIA za przygotowanie duetów.

 

IX Ogólnopolski Konkurs „Instrumenty Dęte – Chełmno 2018”, 23-24 listopada 2018 r. Chełmno

WYRÓŻNIENIE

MICHAŁ WEIHS kl. III /c.4

(naucz. p. Barbara Świeczkowska)

Uczniowi akompaniowała :

Aleksandra Szamocka

 

XX Konkurs Wiolonczelowo – Kontrabasowy,  19 – 20.11.2018 r. Malbork

Grupa I
III miejsce
Filip Chabasiński kl. II c.6 (naucz. p. R. Manthey)

Grupa Starsza
I miejsce
Tymoteusz Wójtewicz kl. III c.6 (naucz. p. R. Manthey)

II miejsce

Zofia Bielik kl. III c.6 (naucz. p. R. Manthey)

Uczniom akompaniowała :
p. Anna Drogowska

 

VII Spotkania Kujawskie,  19.11.2018 r.  Radziejów
Grupa I
I miejsce
Zofia Żelazny kl. IV c.6 (naucz. p. E. Lis)
Dominika Szymańska kl. V c.6 (naucz. p. E. Lis)

III miejsce

Filip Lorek kl. III c.6 (naucz. p. M. Kortas)

Wyróżnienie

Antonina Bielik kl. IV c.6 (naucz. p. K. Kuzimska)
Maksymilian Groszewski kl. II c.6 (naucz. p. B.Świeczkowska)

Mikołaj Mościcki kl. III c.6 (naucz. Marcin Kortas)

 

Grupa II
I miejsce
Martyna Kopacz kl. VI c.6 (naucz. p. E.Lis )

Wyróżnienie
Oliwia Graczyk kl. V c.6 (naucz.p. E. Lis)
Michał Weihs kl. III c.6 (naucz. p. B. Świeczkowska)

Grupa III

I miejsce

Dominik Zwolanowski kl. IV c.4 (naucz. p. J. Błaszak)

Uczniom akompaniowali :
p.p. Marta Siwak, Aleksandra Szamocka, Dariusz Jaskrowski.

               

 

X Jubileuszowy Turniej Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni, 27 października 2018 r.

CHÓR KAMERALNY PRO ARTE,
którego członkami są również uczniowie naszej szkoły (część chóru CANTUS)
zdobył ZŁOTE PASMO

Chór pracuje pod kierunkiem Moniki Wilkiewicz i Grażyny Wolter – Kaźmierczak

 

IX Międzynarodowy Konkurs Chóralny  Voce Magna Żylino (Słowacja), 11-14.10.2018 r.

Brązowy Medal

w kategorii Chórów Mieszanych

Chór Kameralny PRO ARTE

Dyr. dr hab. Monika Wilkiewicz

dr hab. Grażyna Wolter – Kaźmierczak